Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Dziękuję i proszę o modlitwę"

Biskup Piotr Libera obchodzi swoje patronalne święto św. Piotra Apostoła.

- Wszystkim dziękuję za dar modlitwy i na nią wciąż liczę. Mój patron, św. Piotr Apostoł towarzyszy mi od 8 kwietnia 1951 roku – taka była data mojego chrztu. Św. Piotr był wielki swoim powołaniem, ale też wielki swoją pokorą. Była w nim również słabość, zaparcie się Jezusa. Przez to wszystko jest on mi bliski. Czasami biskup musi chodzić po czymś kruchym, jak Piotr, który chodził po wodzie. Dziękuję, że przez modlitwę pomagacie mi chwytać Pana Jezusa, który nas zawsze ratuje z trudności i niebezpieczeństw – mówił bp Piotr Libera w czasie imieninowego spotkania z księżmi.

Z biskupem płockim spotykali się kolejno: siostry zakonne, księża i wierni świeccy. W imieniu księży życzenia złożył ks. Kazimierz Kozicki, proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie i dziekan serocki. Z okazji imienin, przed ks. biskupem w sali barokowej opactwa pobenedyktyńskiego wystąpił chór młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu, z parafii Żałe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma