Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wspólnie dla rodziny

Płockie organizacje pozarządowe i wyznaniowe podsumowały wspólne działania dla życia i kultury rodzinnej.

Organizowane od trzech lat Orszaki Trzech Króli i Marsz dla Życia i Rodziny - to główne inicjatywy Centrum Organizacji Pozarządowych i Wyznaniowych przy Urzędzie Miasta Płocka. Jak zwraca uwagę Kazimierz Cieślik, przewodniczący zespołu, grupa ta spotyka się regularnie, jest pomysłodawcą wielu inicjatyw społeczno-kulturalno-religijnych w mieście oraz je koordynuje.

- Waszymi działaniami promujecie styl życia w rodzinie, jej wyboru i obrony we współczesnym społeczeństwie. Jesteście przekonani o słuszności waszych działań i bronicie wartości rodzinnych, które są drogie naszemu miastu - mówił na spotkaniu Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. O współpracy urzędu miasta z Kościołem i organizacjami oraz stowarzyszeniami katolików świeckich mówił ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej. - Wspólnym dziełem jest grób-pomnik dzieci zmarłych przed narodzeniem, czy wydarzenia, które wypełniły miesiąc dla Życia i Rodziny w Płocku - wyliczał ks. Kamiński.

Osoby, instytucje i stowarzyszenia zaangażowane w organizację Marszu dla Życia i Rodziny 1 czerwca w Płocku, otrzymały podziękowania, pod którymi podpisali się biskup płocki Piotr Libera i prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. Wśród nich znalazła się redakcja "Gościa Płockiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma