Nowy numer 21/2018 Archiwum

Biegli dla świętego

Mieszkańcy Mławy na sportowo i rodzinnie upamiętnili swego ziomka - o. Bernarda Kryszkiewicza, który jest kandydatem na ołtarze.

- Dla zachowania pamięci o słudze Bożym o. Bernardzie Kryszkiewiczu, który urodził się w Mławie, zorganizowaliśmy ten bieg jego imienia – wyjaśniał ideę organizacji sportowego wydarzenia ks. Ryszard Kamiński, proboszcz mławskiej fary. Start i meta biegu znajdowały się przy kościele Świętej Trójcy.

Uczestników podzielono na kategorie wiekowe. Najmłodsi – przedszkolaki biegły wraz z rodzicami na dystansie 200 m. Taki sam dystans miały do pokonania dziewczęta i chłopcy z szkół podstawowych klas I – III. Ich starsi koledzy i koleżanki z klas IV – VI podstawówek mieli przebiegli 600 m. Najdłuższą liczącą 1200 m trasę musieli pokonać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Przedszkolaki i uczniowie klas I – III szkół podstawowych otrzymali medale za uczestnictwo w biegu oraz słodkie upominki. W starszych kategoriach natomiast medale wręczono za pierwsze trzy miejsca. Był też puchary dla reprezentantów poszczególnych szkół. Medale i puchary wręczali m.in. Sławomir Kowalewski - burmistrz Mławy i ks. proboszcz Ryszard Kamiński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma