Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Bądźcie ojcami dla parafii"

Już wkrótce w 17 wspólnotach parafialnych rozpoczną posługę duszpasterską nowi księża proboszczowie i administratorzy.

W dzień ojca - jak zwrócił uwagę bp Piotr Libera - nowi duszpasterze podejmują obowiązki na samodzielnych placówkach. - Bądźcie ojcami dla waszych wspólnot i po ojcowsku o nie się troszczcie - prosił biskup płocki. Wraz z nowomianowanymi księżmi modlił się za parafie, które otrzymają nowych duszpasterzy.

Księża złożyli wyznanie wiary i przysięgę wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła, następnie odebrali nominacje. Bp Piotr Libera dziękował również księżom, którzy przechodzą na kapłańską emeryturę.

Nowych proboszczów i administratorów otrzymają parafie: Dąbrowa, Glinojeck, Grodziec i Radzikowo, Grudusk, Krasne, Łęg, Modlin – św. Barbary, Mokowo, Obryte, Ostrowite, Pawłowo, Pniewo, Poniatowo, Serock, Słupia, Strzegocin i Zegrze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma