Nowy numer 33/2018 Archiwum

W dobrych zawodach

W Świętym Miejscu, w piątym Biegu Szlakiem Kardynała Aleksandra Kakowskiego wzięło udział 124 uczestników.

Co roku jest ich coraz więcej, przybywa też kategorii biegowych. W tym roku rywalizowały ze sobą dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież oraz dorośli, wśród których znaleźli się nie tylko amatorzy lecz także biegacze wyczynowi. Po wręczeniu nagród było wiele dobrej zabawy przy muzyce, atrakcji, gier zręcznościowych i konkursów podczas festynu z okazji Dnia Dziecka.

Jak mówi ks. proboszcz prał. Marek Makowski celem imprezy było nie tylko upamiętnienie i przybliżenie postaci wielkiego kardynała, który urodził się w należących do parafii Dębinach. Chodziło też o integrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie wszystkich do uczestnictwa w spotkaniu i zabawach, upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Wspólnym wysiłkiem parafii i Zespołu Szkół w Nowej Krępie oraz dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli udało się to z powodzeniem zrealizować.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma