GN 43/2020 Archiwum

Księża wolnej Polski

Bp Piotr Libera modlił się w Wyższym Seminarium Duchownym wraz z księżmi, którzy 3 czerwca obchodzili 25. rocznicę święceń kapłańskich.

- Szczególna to rocznica, bo w jakiś przedziwny sposób kryje w sobie tajemnicę Kościoła, którą wyrażają słowa: ”już i jeszcze nie”. Znamy te słowa i wiemy, że Królestwo Boże uobecnia się już tutaj, na ziemi, poprzez Kościół Chrystusowy, ale jednocześnie na pełnię tego Królestwa ciągle czekamy – mówił biskup płocki do srebrnych jubilatów w kaplicy seminarium duchownego.

- Macie już za sobą długi czas służby Chrystusowi w Jego Kościele. Różne koleje losu: doświadczenie kilku wikariatów, parafii, w których pracowaliście i pracujecie; doświadczenie ludzi, których spotkaliście na swojej kapłańskiej drodze - czasem trudnej drodze... To wszystko sprawia, że staliście się kapłańskimi realistami. 25 lat służby w kapłaństwie siłą rzeczy weryfikuje nasze, czasem zbyt idealistyczne, patrzenie na Kościół i pracę księdza. (…) Ja widzę w was zdrowych realistów, "proszących Boga, aby dodał sił, by mogli unieść ciężar, jaki niosą i jaki czeka na nich...". Bo przecież, przed wami wciąż wiele zadań i pracy. Czasem można usłyszeć, że o jakimś sportowcu mówi się, iż osiągnął pełnię swoich możliwości - myślę, że w przypadku kapłanów, tę pełnię możliwości osiąga się właśnie w waszym wieku. Bo właśnie teraz można chyba powiedzieć, że otwiera się przed wami to: Jeszcze nie! Jeszcze nie - bo przecież, jeśli taka będzie wola Boża - przez długie lata jeszcze będziecie służyć Temu, który was wybrał, uświęcił i posłał do świata – mówił bp Piotr Libera.

Na koniec ksiądz biskup złożył jubilatom życzenia: - Niech Boży Syn, dla którego poświęciliście swoje życie, prowadzi was i nieustannie wspiera. Niech wam błogosławi i pomaga w każdej godzinie kapłańskiego posługiwania.Obok życzeń, z głębi serca wypowiadam słowo: dziękuję. Dziękuję za to Wasze "już" - za waszą dotychczasową pracę dla Chrystusa, Kościoła i ludzi, którym służycie. Dziękuję, a jednocześnie proszę o "jeszcze" - to "jeszcze", które dzisiaj rozpoczynacie, wchodząc w kolejny rok swojego kapłaństwa – mówił bp Libera.

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa świętowali: ks. Bogdan Adamowicz – proboszcz parafii Szyszki, ks. Leszek Błaszczak – proboszcz parafii Płonne, ks. Szczepan Borkowski – kapłan diecezji łomżyńskiej, ks. Piotr Brzezik – proboszcz parafii Szreńsk, ks. Ryszard Czekalski – profesor na UKSW w Warszawie, ks. Mirosław Danielski – proboszcz parafii Zatory, ks. Jacek Dudkiewicz – proboszcz parafii Radziki, ks. Andrzej Dziwulski – kapłan pracujący w Ordynariacie Polowym, ks. Włodzimierz Gawlikowski – proboszcz parafii Węgrzynowo, ks. Zbigniew Jaroszewski - kapłan diecezji łomżyńskiej, ks. Andrzej Maciejewski – proboszcz parafii farnej w Przasnyszu, ks. Cezary Maruszewski - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem, ks. Janusz Rumiński – proboszcz parafii Sulerzyż, ks. Krzysztof Stępniak – proboszcz parafii Strzegocin i wykładowca Akademii Humanistycznej, ks. Adam Subdysiak - kapłan diecezji łomżyńskiej, ks. Sławomir Wądołek – proboszcz parafii Dąbrowa.

W jednym z ostatnich wpisów na twitterze bp Piotr Libera napisał: ”W tych dniach wielu kapłanów obchodzi swoje rocznice święceń i jubileusze. Drodzy Księża, wiernie podążajcie za Jezusem Dobrym Pasterzem!”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama