Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → W korowodzie rodzin

W korowodzie rodzin przejdź do galerii

- Tylko w rodzinach mogą przychodzić na świat pokolenia zdrowych, dobrych, moralnie uczciwych, pracowitych, religijnych, kochających swą ojczyznę ludzi. Jeśli kogoś kochasz, to twoje siły rosną. Ten, kto kocha, potrafi wszystko - usłyszeli wierni zgromadzeni w płockiej bazylice.

Marsz dla Życia i Rodziny zgromadził setki płockich rodzin  
Marsz dla Życia i Rodziny zgromadził setki płockich rodzin
Agnieszka Kocznur /GN

To płockie, rodzinne święto rozpoczęła Msza św. w katedrze, której przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

- Historia i współczesność poświadcza, że to przede wszystkim od kondycji rodziny zależy kondycja państw. Jeśli bowiem rodziny są zdrowe, naród przetrwa każdą klęskę. Jeśli rodziny zżera kryzys, jeśli ulegają osłabieniu i rozbiciu, to również państwa i narody są tym dotknięte. Rodzina to fundament życia społecznego.Tylko w niej mogą przychodzić na świat pokolenia zdrowych, dobrych, moralnie uczciwych, pracowitych, religijnych, kochających swa ojczyznę ludzi - mówił bp Marcinkowski. 

- Niestety dzisiaj rodzina jest zagrożona w swych fundamentalnych podstawach. Ateistyczne, liberalne, wpływowe i opiniotwórcze środowiska ignorują i odrzucają chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. Propagują związki partnerskie, pomniejszają rolę rodziców w wychowaniu dzieci, opowiadają się za swobodą zwyczajową, popierają rozwody i konkubinaty - wyliczał bp pomocniczy płocki.

Jednocześnie zaznaczał, że Marsze Dla Życia i Rodziny to okazja, by cieszyć się małżeństwem i rodziną, promować wartości, które wynikają z wiary chrześcijańskiej. Wspominał też słowa ojca świętego, który mówił o rodzinie, że jest przyszłością świata.   

Marsz wyruszył sprzed katedry i przebiegał pod hasłem: "Rodzina nadzieją". Na czele barwnego korowodu znajdowała się platforma z zespołem muzycznym "Petromiks", kawalerzyści oraz dwie karety z małżeństwami: młodą parą i małżonkami obchodzącymi jubileusz 50- lecia. Dzieci z kolorowymi balonami, młodzież i starsi z biało-czerwonymi flagami - szli od katedry do płockiego zoo. Wędrówce towarzyszyły piosenki o tematyce familijnej oraz rozważania dotyczące rodziny. Odczytywane były także słowa św. Jana Pawła II z „Listu do Rodzin”.

Organizatorami marszu byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Kuria Diecezjalna Płocka, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Urząd Miasta Płocka. 

« ‹ 1 › »
Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku

WIARA.PL DODANE 01.06.2014

Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku

​Po raz trzeci ulicami Płocka przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. W kolorowym i rozśpiewanym korowodzie przeważały młode małżeństwa z dziećmi, ale nie brakowało także starszych płocczan. Wydarzenie zakończył piknik rodzinny w płockim zoo. Zdjęcia: Agnieszka Kocznur /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Agnieszka Kocznur

|

01.06.2014 20:51 GOSC.PL

publikacja 01.06.2014 20:51

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP ROMAN MARCINKOWSKI
  • MARSZ DLA ZYCIA I RODZINY
  • PŁOCK

Agnieszka Kocznur

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
    • Zdrowie
    • Klaudia Katarzyńska
    Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X