Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie tylko "jedynki"

Na Mazowszu płocko-ciechanowskim do urn poszło około 27 proc. mieszkańców, a o 4 proc. mniej w województwie kujawsko-pomorskim. Wyborcy zagłosowali m.in. na Zbigniewa Kuźmiuka (PiS), Julię Piterę (PO) i Jarosława Kalinowskiego (PSL).

Nasz region w przeważającej części obejmował okręg wyborczy numer 5. Z tego okręgu o mandat europoselski starali się m.in. obecny wojewoda Jacek Kozłowski (PO), marszałek województwa Adam Struzik (PSL), a także poseł Wojciech Jasiński (PiS). Ostatecznie do PE dostali się: Zbigniew Kuźmiuk (PiS), „czwórka”  na liście Prawa i Sprawiedliwości, Julia Pitera, kandydatka nr 1 z listy PO, oraz lider z listy ludowców – Jarosław Kalinowski (PSL).

W mazowieckiem PiS wyprzedziło PO o dwa punkty procentowe, z liczbą 33 proc. głosów. Wyrównany wynik między tymi dwoma ugrupowaniami przyniósł pojedynek w Płocku, z nieznaczną wygraną Platformy Obywatelskiej (31,1 proc.) wobec Prawa i Sprawiedliwości (30 proc.). Z kolei w Ciechanowie PiS dostał około 33 proc. głosów, natomiast PO – 27 proc.

W kujawsko – Pomorskiem wyborcy zagłosowali na Janusza Zemkę (SLD-UP), Tadeusza Kosmę Złotowskiego (PiS) oraz Tadeusza Zwiefkę (PO), który w marszu po mandat wyprzedził „jedynkę” z listy Platformy – Jana Wincentego Rostowskiego.

Najwięcej wyborców poszło do urn w Płocku – 23 proc., natomiast najniższą frekwencję odnotowano w powiatach płońskim i żuromińskim – nieco ponad 14 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama