Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Majowe czytanie

W gostynińskiej parafii św. Marcina od poniedziałku do środy trwał III Maraton Biblijny.

Celem tej inicjatywy jest zachęcanie wiernych, by nie tylko posiadali Pismo św. ale je czytali i rozważali indywidualnie.

- Niech to będzie osobiste spotkanie ze Słowem, któremu będą towarzyszyć: żywe pragnienie poznania Boga, lektura według klucza "czytam i pytam", abym lepiej poznał Boga i zrozumiał siebie. Niech ta lektura pobudzi nas do modlitwy - zachęcał ks. Tomasz Lewicki, wykładowca Nowego Testamentu w płockim WSD, podczas Mszy św. w niedzielę, poprzedzającą gostyniński maraton.

W tym roku odczytano w Gostyninie starotestamentalne księgi: Psalmów, Rut, Tobiasza, Judyty, Estery, Przysłów, Mądrości, Mądrości Syracha oraz księgi Nowego Testamentu. Publiczne czytanie Słowa Bożego w kościele parafii św. Marcina rozpoczęli duszpasterze i członkowie koła Akcji Katolickiej.

Całość podzielono na 250 fragmentów, które czytali dorośli i młodzież szkolna, a nierzadko całe rodziny. W maratonie uczestniczyły także maluchy z klas drugich, które dostawały do przeczytania krótsze odcinki świętego tekstu. Każdy z czytających otrzymał pamiątkowy dyplom.

W organizację i czuwanie nad przebiegiem wydarzenia włączyli się członkowie różnych grup i wspólnot parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma