Nowy numer 28/2018 Archiwum

Podejrzeli kleryków

Każdy mógł się przekonać i zobaczyć z bliska, jak wygląda sfera duchowa, intelektualna i fizyczna formacji kleryckiej.

Starsi i młodsi zwiedzali gmach płockiego seminarium, które kolejny raz otworzyło się dla zwiedzających.  Mimo deszczowej pogody chętnych do zwiedzania zabytkowego gmachu nie brakowało, dlatego do płockiego seminarium przyjeżdżały grupy z różnych stron diecezji. Wśród zwiedzających nie zabrakło ministrantów, uczniów Niższego Seminarium z Sikorza oraz osób związanych z ruchami kościelnymi.

Tegoroczny dzień otwarty płockiego seminarium połączony był z Diecezjalnym Dniem Ministranta. Na tę okazję odbyła się także Msza Św., w czasie której bp Roman Marcinkowski udzielił posługi kilkudziesięciu lektorom z diecezji. Zwiedzającym oraz sympatykom WSD, rektor ks. Marek Jarosz dziękował za obecność, wspólną modlitwę i wsparcie. 

Goście seminarium mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez Kleryckie Koło Teatralne p.t. ” Promieniowanie ojcostwa”, który cieszył się gorącym przyjęciem. W rolę aktorów przedstawienia wcieliło się 20 kleryków. Spektakl wyreżyserował ks. Ryszard Kolczyński , scenariusz napisał kleryk Adam Kowalski. Jak przyznał w rozmowie z GN młody scenarzysta - przedstawienie jest skierowane nie tylko dla męskiej publiki a sztuka, która premierę miała w kwietniu, była wystawiana już pięciokrotnie. 

Na koniec można było kibicować w trakcie meczu piłki nożnej, który odbył się po obiedzie przy seminaryjnym boisku. Rozgrywka między klerykami WSD a uczniami szkół katolickich w Sikorzu, zakończyła się zwycięstwem kleryków.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma