Nowy numer 44/2020 Archiwum

Poetycki dialog

Pytania o Boga i miłość padły w czasie przasnyskiego spotkania z Markiem Czuku.

Jednym ze stałych bywalców Międzynarodowych Dni Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego jest łódzki poeta, prozaik, krytyk literacki i publicysta, członek Academia Europaea Sarbieviana, Marek Czuku.

Tym razem gościł on w Przasnyszu, gdzie podczas kameralnego spotkania w Muzeum Historycznym prezentował swoje wiersze. Znalazły się wśród nich m.in. utwory o tematyce historycznej i religijnej, w których autor stara się znaleźć odpowiedź na wiele ważnych pytań. ”A jeśli Boga nie ma, cóż nam pozostanie?...A jeśli Boga nie ma, kto wymyślił miłość…”- pyta w Sonecie III łódzki poeta.

Co ciekawe, utwór ten znalazł się w jednym z gimnazjalnych podręczników do nauki religii. Spotkanie przybrało postać poetyckiego dialogu. Słuchacze nie tylko zadawali pytania i wyrażali swoje opinie o prezentowanych utworach. Jedna z uczestniczek spotkania, zachęcona przez pana Marka, przeczytała własny wiersz.

Marek Czuku jest z wykształcenia fizykiem i polonistą. Wydał już kilkanaście zbiorów wierszy, które były również publikowane m.in. na łamach ”Gościa Niedzielnego”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu ”Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014”.

W tym samym czasie w szkole w Czernicach Borowych spotkała się z młodzieżą Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, prezes oddziału krakowskiego Związku Literatów Polskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama