Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziękuj Maryi!

"Niech to będzie modlitwa dziękczynienia za nieustanną opiekę Maryi nad naszą ojczyzną i rodziną diecezjalną oraz za kanonizację św. Jana Pawła II, gorliwego czciciela Matki Chrystusowej" - napisał bp Piotr Libera w słowie zachęty do wiernych diecezji płockiej.

”W tym roku mija 150 lat od wprowadzenia w naszej diecezji nabożeństw majowych. W 1864 roku ówczesny biskup płocki Wincenty Teofil Popiel podjął decyzję, by czczono w mazowieckiej diecezji Najświętszą Maryję Pannę śpiewem wezwań Litanii Loretańskiej.

Wspominając ten szczególny jubileusz serdecznie Was zachęcam, by zgodnie z piękną, polską tradycją, w miesiącu maju, w naszych kościołach i kaplicach, przy krzyżach i przydrożnych figurach, wielbić Maryję. Niech wzorem minionych pokoleń pieśń »Chwalcie łąki umajone« rozbrzmiewa w całej diecezji płockiej. Będzie to dziękczynienie za Jej nieustanną opiekę nad naszą Ojczyzną i rodziną diecezjalną oraz za kanonizację św. Jana Pawła II, gorliwego czciciela Matki Chrystusowej.

Na czas radosnych spotkań z Maryją z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr” - czytamy w słowie zachęty biskupa płockiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama