Nowy numer 3/2021 Archiwum

Śpiewali dla ojca świętego

Fara wypełniła się dziećmi z płockich szkół oraz ich rodzicami, którzy przyszli zobaczyć występy swych pociech. W kościele dzieci śpiewały i recytowały wiersze poświęcone Janowi Pawłowi II.

- Płocka fara gościła chór Mazowsza i Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego, ale były to występy w zdecydowanie mniejszym składzie niż obecny tu chór dziecięcy. Nie wiem, czy kiedykolwiek nasza świątynia gościła tak duży i wspaniały zespół - witał dzieci i zgromadzoną publiczność ks. Wiesław Gutowski, proboszcz płockiej fary.

Jednocześnie zaznaczał, że Niedziela Miłosierdzia Bożego w tym roku ma szczególny charakter. - Jest dla nas szczególnie droga, bo odbędzie się beatyfikacja dwóch papieży i w tym duchu dziś się spotykamy. Nie wiem czy wszyscy o tym wiedzą, ale Karol Wojtyła jeszcze jako kardynał, odwiedził w Płocku trzy kościoły, także nasz - akcentował.

Koncertowi Papieskiemu towarzyszył finał projektu edukacyjnego o Janie Pawle II p.t. „Jesteśmy Twoimi uczniami”. Do udziału w projekcie, który odbywał się pod honorowym patronatem bp płockiego oraz prezydenta Płocka, przystąpiły szkoły z Płocka i okolic.

W czterech konkursach: recytatorskim, wiedzy o Janie Pawle II, plastycznym i multimedialnym, wzięło udział ponad 90 uczniów. Koncert pieśni papieskich został wykonany przez uczniów płockich szkół podstawowych nr: 1, 3, 5, 6, 11,17 i 23. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama