Nowy numer 32/2020 Archiwum

Zadbaj o duszę

Najbliższa niedziela, podczas której będziemy przeżywać kanonizację dwóch papieży, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Sanktuarium przy Starym Rynku w Płocku i w katedrze trwać będą uroczystości związane z tym świętem.

„Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla  biednych grzeszników”. „W święto Moje – Święto Miłosierdzia – będziesz przebiegać świat cały i sprowadzać będziesz dusze zemdlone do źródła miłosierdzia Mojego. I Ja je uleczę i wzmocnię” – takie słowa Pana Jezusa zanotowała w swoim „Dzienniczku” św. s. Faustyna, która swoje pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego otrzymała w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr MBM, przy Starym Rynku.

Do wspólnej modlitwy w tym miejscu, szczególnie w najbliższą niedzielę, 27 kwietnia zaprasza rektor sanktuarium i zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia. Tego dnia Msze św. zostaną odprawione w następujących godzinach: od 6.30, 8, o 10, 13, 15.30 i 17. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zostanie odmówiona Koronka.

W płockiej katedrze, w Święto Miłosierdzia zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 13, której będzie przewodniczył proboszcz ks. Stefan Cegłowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama