Nowy numer 32/2020 Archiwum

Morze życzeń

Około 3 tys. kartek świątecznych zgłoszono w ramach akcji „Święconka”, organizowanej przez płocką Caritas.

Wyklejane i rysowane, kolorowe, pełne wielkanocnych baranków, święconek, a najważniejsze, że wykonane z myślą o ludziach potrzebujących, samotnych. To prace własnoręcznie przygotowane przez dzieci ze szkół powiatu płockiego. W ramach nowej akcji „Święconka” takie specjalne kartki z życzeniami otrzymały osoby, które przyszły na Śniadanie Wielkanocne, organizowane po raz drugi przez Caritas diecezji płockiej po Mszy rezurekcyjnej.

Liczba prac przeszła oczekiwania samych organizatorów; kartki powędrują więc też do placówek, prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Co więcej, chociaż akcja nie miała charakteru konkursowego, to ze względu na wielkie zainteresowanie i odzew postanowiono przyznać specjalne wyróżnienia dla kilku szkół.

Pierwsze wyróżnienie otrzymała Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Orszymowie. Jako druga została wyróżniona Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kaprala Ignacego Feliksa Grabowskiego w Bodzanowie, jako trzecia placówka – Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Maszewie Dużym, zaś czwarta – Szkoła Podstawowa w Raciążu za nadesłanie największej ilości prac.

Przyznano też specjalne, indywidualne wyróżnienie dyrektora Caritas diecezji płockiej dla Mateusza Kleczkowskiego, ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim.

Wszystkie szkoły, które wzięły udział w tej akcji, otrzymają specjalne dyplomy – podziękowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama