Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Idziemy na Golgotę, wspieramy Ziemię Świętą

- Przeżywajmy święta z otwartym sercem. Bądźmy wielkoduszni we wspieraniu chrześcijan w Ziemi Świętej - apelował bp Piotr Libera w Wielki Czwartek w płockiej katedrze.

"Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary składane w Wielki Piątek przez wiernych uczestniczących w obrzędach liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na rzecz chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej oraz w krajach Bliskiego Wschodu (Palestyna, Syria, Liban, Jordania, Egipt, Cypr). Ze specjalną prośbą w tej sprawie zwróciła się do mnie Kongregacja Kościołów Wschodnich. Polecam zatem życzliwości płockich diecezjan »Collecta pro Terra Sancta«. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stolicy Apostolskiej, która finansuje za nie wiele projektów charytatywno-edukacyjnych w tych regionach Bliskiego Wschodu, w których chrześcijanie żyją w diasporze, a zwłaszcza w ziemskiej ojczyźnie Jezusa, jaką jest Izrael i Palestyna - napisał bp Libera w apelu do wiernych diecezji płockiej.

Ofiary na ten cel były zbierane w czasie Liturgii Męki Pańskiej we wszystkich kościołach.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma