Nowy numer 28/2018 Archiwum

Przypomina się matka

Szczególnie w święta paschalne Kościół chce być matką - przypomniał biskup płocki w Wielki Czwartek.

Rzeczywiście, w liturgii tych dni będzie przypominany zwrot ”Święta Matka Kościół”. Ale jak zauważył w czasie Mszy Krzyżma bp Piotr Libera, nie chodzi o przywołanie jakiejś oczywistości, ale postawienie sobie pewnego pytania. Zadał je najpierw biskup księżom na Mszy Krzyżma w płockiej katedrze: - Musimy szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest nasz Kościół: instytucją, która przyjmuje interesantów czy też matką, która szuka zagubionej owcy?

Nasze parafialne Wieczerniki Wielkiego Czwartku, Golgoty Wielkiego Piątku, groby Pańskie Wielkiej Soboty i Niedzieli Wielkanocnej przyciągną wielu ludzi. Kościoły będą przypominały domy, do których z daleka powracają dzieci na święta.

Co możemy zrobić, aby ta wizyta, np. ze święconką, mogła dotknąć, zatrzymać, poruszyć? Biskup Libera pytał: - Kościół Jana XXIII, Jana Pawła, Franciszka przyjmuje, kocha, rozumie, leczy zranienia jak matka. Czy w nas jest coś z takiego Kościoła?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma