Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Misterium w Karniewie

Ministranci z parafii Wszystkich Świętych przedstawili fragmenty męki Pańskiej.

Ministranci ze szkoły podstawowej pod kierunkiem katechetki Beaty Siekluckiej przedstawili fragment misterium męki Pana Jezusa. Scenariusz ”Kielich goryczy” był oparty na opracowaniu Adama Szafrańca z Wydawnictwa "Biała Łódka".

Misterium ”Kielich Goryczy” to próba przedstawienia bólu i lęku Jezusa przed męką, gdy zatopiony w modlitwie czuwa w mroku Getsemani. Scenariusz oparto wyłącznie na przekazie biblijnym. Słowa Jezusa były wiernymi cytatami z Ewangelii.

22 ministrantów z zaangażowaniem zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie. Subtelnie wkomponowali się w przestrzeń karniewskiego kościoła. Przedstawienie rozpoczęło się od sceny przejścia Jezusa z 11 apostołami przez strumień Cedron, a zakończyło sceną pojmania przez żołnierzy. Całości towarzyszyły ciekawe efekty instrumentalne i utwory muzyczne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma