Nowy numer 33/2018 Archiwum

Po smoleńskich śladach

Społeczeństwo Przasnysza pamiętało w modlitwach o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

W czwartą rocznicę tragedii w ich intencji w kościele ojców pasjonistów została odprawiona Msza św., po której wierni odmówili modlitwę przy krzyżu katyńskim na placu kościelnym. Modlitwom przewodniczył o. Wiesław Wiśniewski, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki.

W tym samym czasie w parafii Chrystusa Zbawiciela sprawowana była Msza św. w intencji śp. ppor. Pawła Krajewskiego, jednego z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli pod Smoleńskiem. Paweł Krajewski wychował w Przasnyszu, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i technikum mechanicznego. Aktywnie działał w przasnyskiej drużynie harcerskiej "Chodaki", zdobywając stopień podharcmistrza. Na jego grobie na cmentarzu komunalnym w Przasnyszu nie tylko 10 kwietnia pojawiają się znicze i świeże kwiaty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma