GN 24/2018 Archiwum

Zapobiec przemocy

Po raz trzeci Straż Miejska w Płocku zorganizowała konferencję „Bezpieczne Dziecko - chrońmy dziecko przed przemocą”.

Gościem honorowym tej profilaktycznej kampanii była Anna Maria Wesołowska - sędzia wydziału karnego, prekursorka programu przyjaznego pokoju przesłuchań dla dzieci i inicjatorka edukacji prawnej młodzieży.

Popularna z telewizji pani sędzia opowiadała o przestępczości i przemocy wśród młodzieży w auli Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukaszewicza. Jej wykład poprzedził spektakl, ukazujący problemy, z którymi młodzież musi się mierzyć - przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej.

- Słyszę często, od waszych rówieśników, na sali sądowej: „Pani sędzio, nie wiedziałem, nie miałem pojęcia, że to przestępstwo. Będę się wzorowo zachowywał, będę chodził do kościoła, tylko nie chcę iść do więzienia” - opowiadała.

Jednocześnie tłumaczyła, że trzeba uświadomić młodym ludziom, jak straszne konsekwencje mogą ponieść za swoje nieprzemyślane, niezgodne z prawem działanie.

Konferencja skierowana była do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ich rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma