Nowy numer 33/2018 Archiwum

Myśląc Jan Paweł II...

W dziewiątą rocznicę śmierci papieża Polaka, wielu mieszkańców Płocka z modlitwą, kwiatami i zniczami przyszło pod jego pomnik.

- Jan Paweł II zawsze wychodził do ludzi, dlatego nie dziwimy się, że dziś tak wielu przychodzi do niego - powiedział ks. Stefan Cegłowski, proboszcz parafii katedralnej w Płocku, w czasie papieskiego czuwania. Wieczorne spotkanie zakończyło rekolekcje wielkopostne w parafii św. Zygmunta, które poprowadził ks. Artur Janicki, ojciec duchowny i wychowawca w szkołach katolickich w Sikorzu.

- Święci są po to, abyśmy ich niepokoili, abyśmy prosili o wstawiennictwo. Ale też przypominają nam, że świętość jest właściwą miarą naszego życia. Wspomnienie Jana Pawła II niech wzbudzi w nas pytanie o pokorę, uczciwość, szlachetność i o duchową pracę nad sobą - mówił ks. Artur Janicki w katedrze.

Przed świątynią, przy pomniku Jana Pawła II, wspólnie modlono się i zaśpiewano "Barkę". Harcerze rozdawali wśród zgromadzonych obrazki bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma