GN 43/2020 Archiwum

Niech rozpali i zjednoczy

Ewelina, Ilona, Damian i Piotr - stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia z diecezji płockiej, przekazali bp. Piotrowi Liberze Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia.

W niedzielę wieczorem czteroosobowa delegacja młodzieży diecezji płockiej przekazała bp. Piotrowi Liberze Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia przywieźli ją wraz z ks. Andrzejem Krasińskim z krakowskich Łagiewnik. W tamtejszej bazylice Bożego Miłosierdzia wzięli oni udział w uroczystym przekazaniu symbolicznego ognia przedstawicielom wszystkich polskich diecezji oraz służbom publicznym przez kard. Stanisława Dziwisz. – Nasza delegacja otrzymała lampion ze światłem zaraz po prezydencie RP – opowiadała młodzież.

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia została umieszczona w kaplicy domu biskupiego, przy obrazie bł. Jana Pawła II. Bp Libera przewodniczył modlitwie zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. Następnie rozmawiał z młodzieżą o ich dwudniowym pobycie w Krakowie. – To była dobra okazja do ciekawych spotkań z polską i zagraniczna młodzieżą, do rozmowy o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i do integracji – zwracali uwagę. Opowiadali o swoich studiach, zainteresowaniach i planach na przyszłość. – Młodzież, która pojechała do Krakowa, to osoby studiujące w Płocku. Pochodzą oni z parafii naszej diecezji: z Zagroby, Orszymowa, Staroźreb i Bieżunia – mówi ks. Andrzej Krasiński, który opiekuje się stypendystami Fundacji ”Dzieła Nowego Tysiąclecia” w diecezji płockiej.

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia przez najbliższe dni pozostanie w kaplicy domu biskupiego w Płocku. W czasie diecezjalnego spotkania młodzieży w Niedzielę Palmową, bp Piotr Libera przekaże ją do wszystkich parafii diecezji płockiej. Następnie w niedzielę kanonizacji bł. Jana Pawła II, 27 kwietnia, we wszystkich parafiach zostanie ona przekazana do rodzin.

- Powinniśmy tą iskrą zapalić całą naszą ojczyznę, aby było w niej więcej miłosierdzia, więcej braterstwa, więcej solidarności, więcej zgody i prostej, ludzkiej życzliwości - mówił w czasie Mszy św. w Łagiewnikach kard. Dziwisz. - Nie marnujmy więc czasu i życia na jałowe spory, na niechęci i urazy - apelował metropolita krakowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama