Nowy numer 43/2020 Archiwum

KSM na sportowo

Dziewięć drużyn wzięło udział w turnieju halowej piłki nożnej, zorganizowanym już po raz drugi przez zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji płockiej.

Zawody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach, której przewodniczył ks. Paweł Antkiewicz, asystent diecezjalny KSM.

- Piłka nożna to sport prawdziwie ewangeliczny: każdy może wygrać, nawet pozornie słabszy. Wszyscy jesteśmy wyselekcjonowani przez Chrystusa, żeby być jego świadkami gdziekolwiek nas pośle, czy na boisko, czy dokądkolwiek indziej – mówił ks. Antkiewicz.

Po Mszy św. rozpoczęły się rozgrywki na hali sportowej. W kilkugodzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Sońska. Tuż za nią, na podium uplasowała się drużyna z Przewodowa (zeszłoroczni zwycięzcy), a zaraz za nią – z parafii Gzy. Poza wymienionymi, w zawodach wzięły udział drużyny z Glinojecka, Płońska (oddział przy parafii pw. Michała Archanioła), Strzegowa, Ciechanowa (sympatycy z parafii pw. św. Piotra) oraz dwie drużyny z Pułtuska – z Popław oraz z oddziału przy parafii św. Mateusza. Zwycięzcy w nagrodę pojadą na mecz CWKS Legii, natomiast zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe.

Oprócz uhonorowania trzech drużyn, które wywalczyły sobie miejsca na podium, organizatorzy przyznali wyróżnienia konkretnym zawodnikom. I tak, tytuł ”Króla Strzelców” otrzymał Karol Drążek z Sońska, który w całych rozgrywkach strzelił aż 19 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Sebastian Szymański z Płońska. – Żadna drużyna nie odstawała umiejętnościami, walka była bardzo emocjonująca – mówił Piotr Łaszczych, prezes diecezjalnego KSM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama