Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wcześniej skazany, teraz odwołany

Wojewoda mazowiecki wygasił mandat burmistrza Gostynina.

Skazany za jazdę po pijanemu burmistrz Gostynina został odwołany ze swojego stanowiska. Warto przypomnieć, że 17 stycznia tego roku Włodzimierz Śniecikowski został skazany prawomocnym wyrokiem na 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata za to, że kierował autem pod wpływem alkoholu.

W lutym wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wzywał Radę Miejską Gostynina do odwołania burmistrza. Ponieważ rada nie wywiązała się z tego obowiązku, wojewoda wydał tzw. zarządzenie zastępcze, którym odwołał W. Śniecikowskiego.

Byłemu burmistrzowi przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od doręczenia zarządzenia.

O kłopotach burmistrza pisaliśmy wcześniej:

http://plock.gosc.pl/doc/1507557.Dluga-lista-zarzutow

http://plock.gosc.pl/doc/1890022.Burmistrz-bez-honoru

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy