Nowy numer 20/2019 Archiwum

Cudze chwalicie...

Mamy w diecezji taką młodzież, która świeci przykładem, jest aktywna, nie wstydzi się mówić o swej wierze i przede wszystkim pomaga, udzielając się charytatywnie. To nie żart!

Mowa o „Patrolu” z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia”. Poznałam ich kilka lat temu i od tamtej pory z dużym zaciekawieniem przyglądam się temu, co robią.

Systematycznie widuję „Patrol” w akcji, bo dość często „śledzę” ich z aparatem i dyktafonem. Co jakiś czas telefonuję, piszę, pytam… i zawsze mogę liczyć na odpowiedź.

To stowarzyszenie młodych wolontariuszy z różnych stron diecezji płockiej ma bardzo konkretny cel: „Swoim zachowaniem i postawą chcemy także świadczyć o Bogu i pokazać niedowiarkom, że młodzież wcale nie jest zła i leniwa! Chcemy pomagać, robimy to charytatywnie, wkładamy w to serce i duszę”.

Nic dodać, nic ująć - tacy właśnie są. Od lat pokazują, jak bardzo są przydatni i pomocni w trakcie Festiwali Młodych, pielgrzymek i różnych katolickich imprez. To oni, walcząc o życie swego kolegi, zaczęli organizować Dni Dawcy Szpiku. Niebawem ich akcja odbywać się będzie na szeroką skalę. Otrzymaliśmy informację, że młodzi z „Patrolu” zamierzają szukać dawców szpiku, na każdym festiwalu, który będzie gościł na płockiej, nadwiślańskiej plaży.

Będą poświęcać swój czas i energię na produkcję dobra. A wtedy nasza redakcja, znów będzie ich „śledzić”… z wielką przyjemnością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL