Nowy numer 19/2022 Archiwum

Cudze chwalicie...

Mamy w diecezji taką młodzież, która świeci przykładem, jest aktywna, nie wstydzi się mówić o swej wierze i przede wszystkim pomaga, udzielając się charytatywnie. To nie żart!

Mowa o „Patrolu” z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia”. Poznałam ich kilka lat temu i od tamtej pory z dużym zaciekawieniem przyglądam się temu, co robią.

Systematycznie widuję „Patrol” w akcji, bo dość często „śledzę” ich z aparatem i dyktafonem. Co jakiś czas telefonuję, piszę, pytam… i zawsze mogę liczyć na odpowiedź.

To stowarzyszenie młodych wolontariuszy z różnych stron diecezji płockiej ma bardzo konkretny cel: „Swoim zachowaniem i postawą chcemy także świadczyć o Bogu i pokazać niedowiarkom, że młodzież wcale nie jest zła i leniwa! Chcemy pomagać, robimy to charytatywnie, wkładamy w to serce i duszę”.

Nic dodać, nic ująć - tacy właśnie są. Od lat pokazują, jak bardzo są przydatni i pomocni w trakcie Festiwali Młodych, pielgrzymek i różnych katolickich imprez. To oni, walcząc o życie swego kolegi, zaczęli organizować Dni Dawcy Szpiku. Niebawem ich akcja odbywać się będzie na szeroką skalę. Otrzymaliśmy informację, że młodzi z „Patrolu” zamierzają szukać dawców szpiku, na każdym festiwalu, który będzie gościł na płockiej, nadwiślańskiej plaży.

Będą poświęcać swój czas i energię na produkcję dobra. A wtedy nasza redakcja, znów będzie ich „śledzić”… z wielką przyjemnością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama