Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dziennikarski rachunek sumienia

- Dziennikarz powinien stawiać trudne i niewygodne pytania, które mogą poruszyć sumienie - usłyszeli uczestnicy jednodniowych rekolekcji dla dziennikarzy diecezjalnych mediów katolickich.

W Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbył się wielkopostny Dzień Skupienia dla dziennikarzy mediów katolickich. Nie zabrakło redaktorów gazetek parafialnych, portali internetowych, rozgłośni radiowych oraz redaktorów internetowych stron parafialnych. 

Najpierw z multimedialną konferencją wystąpił ks. Krzysztof Jończyk, dyrektor rozgłośni diecezjalnych, który przypominał, że to dziennikarze stają się kreatorami rzeczywistości. Jednocześnie zachęcał do refleksji i pytał: "Ile z trzydziestu, ostatnich tekstów napisanych przez was, dotyczy rzeczy niezwykłych, pozytywnych i naprawdę pięknych? A ile było tych niepotrzebnych, sensacyjnych... " Ks. Jończyk mówił także o podstawowej roli dziennikarza, który powinien zadawać trudne i niewygodne pytania, tak aby mógł poruszyć sumienia.

Podczas spotkania odbyła się także prezentacja nowej strony internetowej diecezji płockiej. Opowiadał o niej ks. Jarosław Mokrzanowski. Dziennikarze mieli także możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i uczestnictwa w Mszy św. Na koniec zwiedzali "Skarbiec" oraz wystawę o Biblii Płockiej w Muzeum Diecezjalnym.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama