- Moja obecność na twiterze jest formą nowej ewangelizacji – mówił bp Piotr Libera przed kilkoma dniami do księży dziekanów i wicedziekanów w Płocku.
Minął miesiąc od pojawienia się pierwszego wpisu bp Piotra Libery na twitterze. Tę nową formę obecności biskupa płockiego w internecie, rozpoczęto w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej w Płocku. Jednak pierwsze tweety były wezwaniem do modlitwy za Ukrainę: ”Módlmy się za Ukrainę. Niech Jezus Miłosierny da pokój temu umęczonemu narodowi. Jezu ufam Tobie. (…) Boże Pokoju, prosimy Cię za mieszkańców Ukrainy, chroń ich przed złem i przemocą. Pozwól żyć w pokoju, sprawiedliwości, wolności i miłości” - napisał biskup 22 i 27 lutego.
Odkąd rozpoczął się Wielki Post, biskup płocki przypomina o szczególnym charakterze tego okresu, jego poszczególnych dniach (np. Popielec czy piątek) oraz wydarzeniach (np. rekolekcje). Oto rady biskupa płockiego na wielkopostną drogę:
Rozpoczynamy Wielki Post. Jezus zaprasza nas na drogę nawrócenia. Podejmijmy to wezwanie z odwagą i ufnością.
Czas Wielkiego Postu daje szansę, by dokonać przeglądu swego serca - czy istnieje Bóg w moim życiu i jaki jest ten Bóg?
Dziś piątek. Pamiętajcie o odprawieniu Drogi Krzyżowej.
Życzę wszystkim dobrego przeżycia drugiej niedzieli Wielkiego Postu. Pozwólmy Jezusowi, by zabrał nas z sobą na Górę Przemienia.
Trwa Wielki Post. Kiedy ostatni raz uczestniczyłeś w nabożeństwie Gorzkich Żali?
Wielki Post, to czas oczyszczania naszych serc z pożądań i pokus: zobojętnienia, zazdrości, chorych ambicji, kompleksów, agresji.
Święty Józefie opiekunie Świętej Rodziny, strzeż i wspieraj ojców rodzin.
Powiedzcie bliskim, koleżankom i kolegom w pracy, w szkole, powiedzcie sąsiadom, powiedzcie wszystkim, że nie można żyć jakby Boga nie było.
Bóg zawsze trzyma stronę człowieka. Gdy będziemy mieć oczy i serce do Niego zwrócone, chociażby krótko, jak łotr na krzyżu, On będzie z nami.
Bardzo Was, proszę, abyście podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych duchowo przygotowali się do kanonizacji Jana Pawła II.
W wielu naszych kościołach spowiedź towarzyszy całodobowemu wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Jest to piękny znak nadziei.
ks. Włodzimierz Piętka