Nowy numer 50/2018 Archiwum

Czuwający i zamyśleni

W Dobrzykowie k. Płocka spotkali się na wielkopostnym skupieniu strażacy z okolic Gąbina i Gostynina.

Centralnym punktem uroczystości była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił kapelan strażaków pow. płockiego ks. Roman Bagiński: - Spotykamy się w naszej strażackiej rodzinie, aby sobie przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości – akcentował kaznodzieja. Na spotkanie modlitewne strażaków przybyli także: Adam Sierocki – przewodniczący rady powiatu płockiego, Krzysztof Jadczak – burmistrz miasta i gminy Gąbin oraz dh Hilary Januszczyk – prezes zarządu oddziału powiatowego OSP RP w Płocku.

Uroczystość uświetniła orkiestra strażacka z Gąbina pod batutą dh Tadeusza Zalewskiego. Nad przebiegiem uroczystości czuwali: ks. proboszcz Marek Mizerski i dh Bogdan Stemplewski – prezes oddziały gminnego OSP RP w Gąbinie. Spotkanie zakończyła wspólna agapa w miejscowej strażnicy.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu, podobne spotkanie strażaków odbyło się już w Sońsku k. Ciechanowa. W najbliższym czasie odbędą się w Orszymowie, Gralewie i Zielonej Ciechanowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy