Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czuwający i zamyśleni

W Dobrzykowie k. Płocka spotkali się na wielkopostnym skupieniu strażacy z okolic Gąbina i Gostynina.

Centralnym punktem uroczystości była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił kapelan strażaków pow. płockiego ks. Roman Bagiński: - Spotykamy się w naszej strażackiej rodzinie, aby sobie przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości – akcentował kaznodzieja. Na spotkanie modlitewne strażaków przybyli także: Adam Sierocki – przewodniczący rady powiatu płockiego, Krzysztof Jadczak – burmistrz miasta i gminy Gąbin oraz dh Hilary Januszczyk – prezes zarządu oddziału powiatowego OSP RP w Płocku.

Uroczystość uświetniła orkiestra strażacka z Gąbina pod batutą dh Tadeusza Zalewskiego. Nad przebiegiem uroczystości czuwali: ks. proboszcz Marek Mizerski i dh Bogdan Stemplewski – prezes oddziały gminnego OSP RP w Gąbinie. Spotkanie zakończyła wspólna agapa w miejscowej strażnicy.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu, podobne spotkanie strażaków odbyło się już w Sońsku k. Ciechanowa. W najbliższym czasie odbędą się w Orszymowie, Gralewie i Zielonej Ciechanowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama