Nowy numer 20/2019 Archiwum

Biblijnie, czyli pięknie przejdź do galerii

Laureaci konkursu recytatorskiego spotkali się w Sali Biskupów Wyższego Seminarium Duchownego.

Zdaniem jury najpiękniej biblijne fragmenty recytowali: Karol Rzeczkowski – fragment z Listu św. Pawła do Rzymian; Alicja Biegalska – fragment Księgi Psalmów i Mateusz Przybyszewski – również fragment z Listu św. Pawła Apostoła.

Wyróżnienie za monodram otrzymała Magdalena Burna, zaś wyróżnienie za etiudę – Teatr Trzeciego z Płocka.

– Ten konkurs łączy pięknie wypowiedziane słowo biblijne i obraz, który to słowo przywołuje. Kiedy czytamy Biblię, to jakbyśmy słuchali orkiestry: każdy słyszy coś szczególnego, coś dla siebie. Tego doświadczamy na takim konkursie – mówił do młodzieży ks. Andrzej Krasiński, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej.

W 12. edycji konkursu uczestniczyło 41 uczniów mazowieckich szkół z Ciechanowa, Gąbina, Golądkowa, Makowa Mazowieckiego, Mławy, Płocka i Przasnysza. Jego organizatorami byli: III LO w Płocku, Książnica Płocka, parafia św. Jadwigi Królowej, Wyższe Seminarium Duchowne, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL