Nowy numer 8/2019 Archiwum

Jak język leczy rodzinę?

W Popowie n. Bugiem spotkało się ponad sto osób z Domowego Kościoła, aby uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

Temat ciekawy i ważny dla życia w małżeństwie i rodzinie zgromadził małżonków z rejonu pułtuskiego, ale też z Płońska, Płocka i Golubia-Dobrzynia. Rekolekcje tematyczne o "komunikacji w małżeństwie” zorganizował Domowy Kościół rejonu pułtuskiego.

- Emocje, wyobrażenia, brak koncentracji, milczenie, moralizowanie, domyślanie się – to tylko niektóre z barier uniemożliwiających prawidłową komunikację między małżonkami, o których usłyszeli uczestnicy skupienia. - Najważniejsza z zasad komunikacji to: mów z miłością, czyli mów prawdę, nie odpowiadaj w gniewie, nie zrzędź, przebaczaj, podnoś na duchu. Te i inne zagadnienia wzbudziły żywe zainteresowanie i reakcje uczestników, zarówno tych z kilkuletnim stażem małżeńskim, jak i 40-letnim, wszak przekrój wiekowy małżeństw był szeroki. Okazało się, a wynikało to ze świadectw w ostatnim dniu rekolekcji, że każde z małżeństw odkryło coś, co postanawia poprawić w swoim małżeństwie. Podczas godziny świadectw wyrażano też uznanie dla prowadzących Wioli i Łukasza Jagnieżów z diecezji warszawsko-praskiej, którzy poprowadzili rekolekcje.

O komunikacji w małżeństwie i słuchaniu słowa Bożego mówił ks. Adam Brzeziński, wikariusz z pułtuskich Popław.

W trakcie weekendowego pobytu w Popowie był również czas na sakrament pokuty i pojednania, na dialog małżeński, adorację małżonków przed Najświętszym Sakramentem. Wiele mówiono o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, kilku uczestników złożyło deklaracje członkowskie do KWC.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL