Nowy numer 50/2018 Archiwum

Biskupie imieniny i jubileusze

Bp Roman Marcinkowski obchodził 72 urodziny, imieniny i 29. rocznicę nominacji na biskupa pomocniczego diecezji płockiej.

O tym, że w chwili chrztu wszelkie dobro zaczyna się w naszym życiu, przypomniał bp Piotr Libera składając życzenia bp Romanowi Marcinkowskiemu.

- Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski, które spłynęły na Księdza Biskupa, począwszy od dnia chrztu. Wzbogaciły go potem kolejne sakramenty, aż po pełnię kapłaństwa. Niech owoce chrztu i wiary wciąż owocują. Niech nie brakuje sił, by wypełniać biskupie zawołanie: ”Idąc nauczajcie” - mówił biskup diecezjalny.

W imieniu księży diecezji płockiej życzenia złożył ks. Roman Tomaszewski, proboszcz parafii Gradzanowo i dziekan dekanatu raciąskiego.

- W takim dniu widzę z radością, że trud naszej pracy owocuje. Musimy być razem. Gdy jesteśmy niedocenieni, wyśmiani i odrzuceni w tym trudzie musimy być razem. Każdy gest dobrej woli ma wielką wartość i mnie wzmacnia - mówił bp Marcinkowski do zgromadzonych w sali biskupów opactwa pobenedyktyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy