Nowy numer 25/2022 Archiwum

Biskupie imieniny i jubileusze

Bp Roman Marcinkowski obchodził 72 urodziny, imieniny i 29. rocznicę nominacji na biskupa pomocniczego diecezji płockiej.

O tym, że w chwili chrztu wszelkie dobro zaczyna się w naszym życiu, przypomniał bp Piotr Libera składając życzenia bp Romanowi Marcinkowskiemu.

- Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski, które spłynęły na Księdza Biskupa, począwszy od dnia chrztu. Wzbogaciły go potem kolejne sakramenty, aż po pełnię kapłaństwa. Niech owoce chrztu i wiary wciąż owocują. Niech nie brakuje sił, by wypełniać biskupie zawołanie: ”Idąc nauczajcie” - mówił biskup diecezjalny.

W imieniu księży diecezji płockiej życzenia złożył ks. Roman Tomaszewski, proboszcz parafii Gradzanowo i dziekan dekanatu raciąskiego.

- W takim dniu widzę z radością, że trud naszej pracy owocuje. Musimy być razem. Gdy jesteśmy niedocenieni, wyśmiani i odrzuceni w tym trudzie musimy być razem. Każdy gest dobrej woli ma wielką wartość i mnie wzmacnia - mówił bp Marcinkowski do zgromadzonych w sali biskupów opactwa pobenedyktyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama