Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. kan. Jerzy Bieńkowski

Późnym wieczorem 17 lutego, w nowodworskim szpitalu, zmarł proboszcz parafii Zakroczym i dziekan dekanatu zakroczymskiego.

W czwartek uroczystości pogrzebowe ks. kan. Bieńkowskiego będą miały miejsce w jego rodzinnej parafii - Mławie. W kościele Trójcy Świętej na Starym Rynku o godz. 11 rozpocznie Msza św. pogrzebowa.

W przyszłym miesiącu, 6 marca ks. kan. Jerzy Bieńkowski ukończyłby 60 lat.

Ks. kan. Jerzy Bieńkowski przez ostatnich 11 lat był proboszczem w Zakroczymiu. Pochodził z parafii Trójcy Świętej w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach: Winnica, św. Bartłomieja w Płocku, Długosiodło (obecnie diecezja łomżyńska) i Świedziebnia. Przez kilka miesięcy w 1996 r. władza diecezjalna zleciła mu troskę o administrowanie parafią Szczutowo. Od 1996 do 2003 roku był proboszczem parafii Ruże. Pełnił również funkcję wicedziekana, a następnie dziekana dekanatu Dobrzyń n. Drwęcą. Od 2003 roku był proboszczem i dziekanem w Zakroczymiu. Był dekanalnym duszpasterzem rodzin i kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Zakroczym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma