Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zosia w oknie życia

Po pięciu latach istnienia okna życia przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły noworodka - małą dziewczynkę.

Było po godz. 13 w środę 12 lutego. Na Starym Rynku były tłumy młodzieży, bo odbywały się próby przed wspólnym tańcem poloneza płockich maturzystów. Właśnie w tym czasie ktoś zostawił w oknie życia małe zawiniątko. Nie był to pierwszy raz, gdy ktoś otworzył okno i wzbudził fałszywy alarm w klasztorze sióstr. Do okna poszła odpowiedzialna za to miejsce s. Lucjana. - Nie przypuszczałyśmy, że o takiej porze, w połowie dnia pełnego gwaru na rynku, ktoś mógłby zostawić noworodka. Dziecko było spokojne, nie płakało, wydawało się zdrowe i zadbane. Obok niego była kartka z podanym imieniem: "Zosia" - opowiada s. Lucjana, która z wykształcenia jest pielęgniarką.

Siostry wezwały pogotowie ratunkowe i policję, działając zgodnie z procedurami. - Odpowiadamy za dziecko od chwili pozostawienia go w oknie do momentu przekazania go pogotowiu ratunkowemu. W ten sposób odpowiedzialność ta jest zdjęta z matki, która zachowuje anonimowość. W najbliższych dniach sąd rodzinny podejmie decyzję w sprawie przekazania znalezionego dziecka do adopcji bądź do rodziny zastępczej - wyjaśnia s. Lucjana.

- Cieszymy się, że to dziecko znalazło się w naszym oknie. To zdarzenie ukazuje sens tego miejsca i wartość życia, zwłaszcza słabych i bezbronnych - mówi s. Mirosława, przełożona płockiego domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • the_white_one
    13.02.2014 13:37
    Współczuję bardzo mamie... jaka by nie była, wyobrażam sobie co musiała czuć trzymając ostatni raz swoje dziecko w rękach... Niech ją Bóg błogosławi.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma