Nowy numer 44/2020 Archiwum

Można coś zmienić

- To nie jest tak, że dajemy ogłoszenie: „Płocka fara pomoże Ci znaleźć żonę lub męża”. To propozycja duszpasterska dla osób, które chcą budować mądre i dojrzałe więzi - mówi ks. Krzysztof Ruciński i zaprasza na „Spotkania nie tylko dla singli”.

Dwa lata temu organizowane były w Ciechanowie, teraz ks. Krzysztof chce rozpocząć je w Płocku. - Po tamtych doświadczeniach widzę potrzebę takich spotkań, tym bardziej, że Płock jest większym miastem. Tam utworzyła się pewna grupa osób, które zbierały się na modlitwie, a potem na spotkaniach z cyklu „sztuka komunikacji”. Mam na nadzieję, że tu też zbierze się grupa ludzi, którzy chcą budować głębsze relacje - mówi duszpasterz młodzieży i wikariusz płockiej fary.

Na czym będą polegać? Najpierw - wspólna modlitwa na Mszy św. w parafii, potem konferencja. W najbliższą niedzielę, 9 lutego po Eucharystii o godz. 18 w kościele św. Bartłomieja, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział w prelekcji pt. „Niewykorzenieni  - czy relacje z ważnymi osobami ukształtowały nasze oczekiwania”, która zostanie wygłoszona w Domu Darmstadt. Po niej - chwila rozmowy przy ciastkach i kawie.

- Nie bawimy się w swatkę, ale jest to propozycja głębszego duszpasterstwa – zaznacza ks. Krzysztof. Jak wskazuje sam tytuł cyklu, mogą w nim także uczestniczyć pary, które chcą lepiej się komunikować i tworzyć głębsze więzi na całe życie. Ale to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy z różnych względów, choćby z powodu nauki, pracy, kariery, nie założyli jeszcze rodziny, a jednocześnie w swoim życiu kierują się wartościami chrześcijańskim. Organizatorzy z konieczności wyznaczyli limit wiekowy - do 40 roku życia. Nie ma za to ograniczeń terytorialnych - zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Płocka.

- Będziemy się wspólnie modlić i uczyć tworzenia mocnych więzi opartych na Słowie Bożym - zapewnia duszpasterz.

Spotkania planowane są co miesiąc w parafii farnej, do wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama