Nowy numer 43/2020 Archiwum

Módlmy się za zakony

Pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego w katedrze płockiej zakony diecezji płockiej dziękowały za dar powołania i zakonnego charyzmatu.

”W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy ustanowiony przez bł. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji do wspólnego świętowania. Podejmując modlitwę w rodzinie powołanych, będziemy dziękować Bogu w tym szczególnym dniu za łaskę powołania i zarazem wspierać się wzajemnie na drodze apostolstwa. Prośmy też gorąco Pana o dar nowych powołań do życia zakonnego” – napisał bp Piotr Libera w specjalnym komunikacie.

”Niestety w tym roku nie będą mógł osobiście świętować razem z Wami. W tym czasie będę bowiem przebywał w Rzymie, z wizytą ad limina apostolorum. Bądźcie pewni jednak mojej gorącej modlitwy za wszystkie siostry zakonne i wdowy konsekrowane oraz wszystkich zakonników posługujących w diecezji płockiej. Będę ją zanosił za przyczyną świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz błogosławionego Jana Pawła II” – dodał biskup płocki.

W diecezji płockiej pracują następujące zgromadzenia żeńskie: siostry benedyktynki w Sierpcu, klaryski kapucynki w Przasnyszu, Matki Bożej Miłosierdzia w Białej i w Płocku, misjonarki klaretynki w Modlinie-Twierdzy, misjonarki Krwi Chrystusa w Rogozinie k. Płocka, misjonarki Świętej Rodziny w Mławie, pasjonistki w: Ciechanowie, Gostyninie, Płocku, Pułtusku, Sierpcu i Gostyninie, pasjonistki św. Pawła od Krzyża w Przasnyszu, pasterki od Opatrzności Bożej w Rypinie, służki w Czerwińsku n. Wisłą, Płocku, Pułtusku, Rokiciu, Skępem i Żurominie, szarytki w Obrytem, Płocku i Przasnyszu, Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych w Zakroczymiu.

Spośród męskich zgromadzeń zakonnych, pracują wśród nas: bernardyni w Skępem, franciszkanie konwentualni w Wyszogrodzie, kapucyni w Zakroczymiu, karmelici w Oborach, pasjoniści w Przasnyszu, pallotyni w Sierpcu, salezjanie w Czerwińsku n. Wisłą i w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama