Nowy numer 28/2018 Archiwum

Módlmy się za zakony

Pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego w katedrze płockiej zakony diecezji płockiej dziękowały za dar powołania i zakonnego charyzmatu.

”W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy ustanowiony przez bł. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji do wspólnego świętowania. Podejmując modlitwę w rodzinie powołanych, będziemy dziękować Bogu w tym szczególnym dniu za łaskę powołania i zarazem wspierać się wzajemnie na drodze apostolstwa. Prośmy też gorąco Pana o dar nowych powołań do życia zakonnego” – napisał bp Piotr Libera w specjalnym komunikacie.

”Niestety w tym roku nie będą mógł osobiście świętować razem z Wami. W tym czasie będę bowiem przebywał w Rzymie, z wizytą ad limina apostolorum. Bądźcie pewni jednak mojej gorącej modlitwy za wszystkie siostry zakonne i wdowy konsekrowane oraz wszystkich zakonników posługujących w diecezji płockiej. Będę ją zanosił za przyczyną świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz błogosławionego Jana Pawła II” – dodał biskup płocki.

W diecezji płockiej pracują następujące zgromadzenia żeńskie: siostry benedyktynki w Sierpcu, klaryski kapucynki w Przasnyszu, Matki Bożej Miłosierdzia w Białej i w Płocku, misjonarki klaretynki w Modlinie-Twierdzy, misjonarki Krwi Chrystusa w Rogozinie k. Płocka, misjonarki Świętej Rodziny w Mławie, pasjonistki w: Ciechanowie, Gostyninie, Płocku, Pułtusku, Sierpcu i Gostyninie, pasjonistki św. Pawła od Krzyża w Przasnyszu, pasterki od Opatrzności Bożej w Rypinie, służki w Czerwińsku n. Wisłą, Płocku, Pułtusku, Rokiciu, Skępem i Żurominie, szarytki w Obrytem, Płocku i Przasnyszu, Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych w Zakroczymiu.

Spośród męskich zgromadzeń zakonnych, pracują wśród nas: bernardyni w Skępem, franciszkanie konwentualni w Wyszogrodzie, kapucyni w Zakroczymiu, karmelici w Oborach, pasjoniści w Przasnyszu, pallotyni w Sierpcu, salezjanie w Czerwińsku n. Wisłą i w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • ksadamkaczor64
  02.02.2014 12:18

  "Pragniemy skierować kilka słów do młodzieży, do dziewcząt i chłopców.

  Drogi Młody Przyjacielu!
  Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność.
  Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię"
  (z listu biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku)
  http://www.nazaretanki.krakow.pl/

  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma