Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Gość" zimową porą

Niesprzyjająca zimowa pogoda dała się we znaki wszystkim, również kolporterom "Gościa Niedzielnego".

Zasypało i zawiało nasze drogi. Najpierw przed tygodniem sypnął śnieg i ścisnął mróz, teraz silny wiatr oraz zawieje i zamiecie śnieżne, skutecznie utrudniają, a nawet uniemożliwiają jazdę. Doświadczyli tego również dwaj kolporterzy ”Gościa Niedzielnego”, którzy co tydzień dostarczają nasz tygodnik katolicki do każdej parafii w diecezji.

Podziwiam ich pracę, wstawanie o trzeciej nad ranem, czasami ”tłuczenie się” po mazowieckich i dobrzyńskich drogach. Sami mi mówią, że tak trudnej zimy do jazdy, jak obecna, w ciągu ostatnich pięciu lat (bo tyle istnieje ”Gość Płocki”) jeszcze nie było. Przed tygodniem i teraz, na pierwszą niedzielę lutego niektóre parafie, ”odcięte przez zimę od świata” nie otrzymają "Gościa”. Do każdej jednak miejscowości kolporterzy jechali, choć bezskutecznie. Dlatego proszę, sięgajcie po "Gościa” w internecie, na naszej płockiej stronie, a gdy weźmiecie do ręki gazetę, pomyślcie o dwóch dzielnych ludziach, którzy specjalnie dla nas tę gazetę przywożą aż z południa Polski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma