Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trynkiewicz pierwszym pacjentem w Gostyninie?

Zabójca czterech chłopców będzie pierwszą osobą, którą sąd skieruje na przymusowe leczenie w ośrodku w Gostyninie.

Od 22 stycznia sądy mogą kierować na terapię sprawców groźnych przestępstw, którzy po odbyciu kary w zakładzie karnym, mogliby - z powodu zaburzonej psychiki lub preferencji seksualnych - popełnić na wolności kolejne przestępstwo.

Ośrodek w Gostyninie, w którym przyjmowani będą sprawcy groźnych przestępstw jest już gotowy.

- Pacjenci ośrodka, w którym ma być prowadzona terapia najniebezpieczniejszych przestępców, będą całodobowo chronieni i leczeni przez licencjonowanych terapeutów - mówił dyrektor ośrodka Ryszard Wardeński w czasie konferencji prasowej w Gostyninie.

W tej zamkniętej placówce 10 osadzonych ma pilnować 27 ochroniarzy. Nad terapią tych niebezpiecznych osób czuwać będą: psychiatra, sześciu psychologów, 14 pielęgniarek, siedmiu terapeutów, pięciu wychowawców i 17 sanitariuszy.

 - Sale ośrodka są wyposażone w łóżko, szafkę przyłóżkową, szafę na ubrania, stół i krzesło oraz umywalkę. Po oddziale pacjenci będą mogli poruszać się swobodnie. Będą też mogli wyjść na teren rekreacyjny, ale pod nadzorem ochrony - wyjaśniał Wardeński.  

Mariusz Trynkiewicz został skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci. Na mocy późniejszej amnestii zamieniono mu karę śmierci na 25 lat więzienia. W połowie lutego kończy odsiadywanie wyroku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Kocór
  28.01.2014 14:23
  Taka informacja jest przedwczesna bo:
  1. Musi być przebadany przez biegłych którzy wydadzą opinię o tym że może nadal popełnić zbrodnię. Czy tak będzie nie wiadomo.
  Do tej opinii może Trynkiewicz i jego adwokat wnieść zarzuty na które muszą odpowiedzieć biegli. Gdy tego nie zrobią należycie może być powołany inny zespół biegłych, Gdy z tą opinią zgodzi się Sąd wtedy może trafić na przymusowe leczenie. Te wszystkie procedury trwają długo,są bowiem terminy które muszą być zachowane.
 • Kocór
  28.01.2014 22:32
  Nie ma takiej obawy. Przy dzisiejszym stanie techniki obserwacji i podsłuchu kontrola jest możliwa. Tym bardziej żeby chronić jego przed samosądem. Czy nie uważasz że temat Trynkiewicza i innych to już histeria na której żerują dziennikarze i politycy?
  Czy wierzysz że jak wyjdzie i tak jak głodny pies zabije napotkane dziecko? Ja bardziej bym się obawiał tego, że teraz każda matka w spotkanym mężczyżnie ktory zbliży się do jej dziecka zobaczy pedofila.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma