Nowy numer 24/2021 Archiwum

Megapomoc za "Bóg zapłać"

- Jesteście bardzo potrzebni naszemu miastu - powiedział bp Piotr Libera do członków i wolontariuszu Katolickiego Stowarzyszenia św. Brata Alberta w Płocku podczas Mszy św. w katedrze.

Wspólny występ zespołu Vox Maiorum przy UTW oraz dzieci ze świetlicy   Wspólny występ zespołu Vox Maiorum przy UTW oraz dzieci ze świetlicy
Agnieszka Małecka /GN
W sobotę odbyło się doroczne spotkanie świąteczne całego środowiska Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta. Tym razem podsumowano nie tylko ubiegły rok działalności, ale minione 20 lat pracy tej organizacji, która pomaga jednocześnie bezdomnym, ubogim, ludziom zagrożonym społecznym wykluczeniem, dzieciom i młodzieży, a także starszym i samotnym.

- Jako biskup płocki z całego serca dziękuję wam za ogromne zaangażowanie i służbę tym, którzy nie zawsze ze swojej winy nie potrafią sobie poradzić w życiu. Jestem wdzięczny za wasze chrześcijańskie podejście do drugiego człowieka. Jesteście bardzo potrzebni naszemu miastu i poniekąd niezastąpieni w waszej posłudze - akcentował bp Libera, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej.

Razem ze środowiskiem stowarzyszenia modlili się także księża, reprezentujący instytucje i organizacje go wspomagające: ks. dr Marek Jarosz, rektor płockiego WSD, które przysyła do stowarzyszenia kleryków na praktyki, dyrektorzy płockiej Caritas, a także ks. prof. Wojciech Góralski, kierujący Fundacją Pro Futuro im. bł. bp. Leona Wetmańskiego.

Wyrazem uznania i wdzięczności dla pełniącej od początku funkcję kierowniczą Anny Kozery, jak i wszystkich osób zaangażowanych w tę działalność były dwa odznaczenia. Prezes stowarzyszenia odebrała podczas sobotniej uroczystości Wielki Order św. Zygmunta od biskupa płockiego i medal Laude Probus, przyznawany przez prezydenta miasta.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama