Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uwaga na silne mrozy!

W czwartek i w piątek nad ranem temperatura może spaść do 18 stopni poniżej zera, a odczuwalna – nawet do 26.

Pamiętajmy, że na najbliższe dni prognozowane są warunki atmosferyczne, które mogą zagrażać życiu osób bezdomnych.  

Jak informuje Urząd Miasta Płocka -  podobnie, jak w ubiegłym roku prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zdecydował udostępnić budynek dworca PKP przy ul. Dworcowej 46 osobom bezdomnym od dziś (21 stycznia) aż do odwołania. Dworzec będzie dla nich dostępny całodobowo. Schronienie w budynku mogą znaleźć wszystkie osoby bezdomne.

Pod numer 987 zadzwonić może każdy, kto zna miejsce przebywania bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Dyżurni Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji o tym, gdzie można przenocować, zjeść ciepły posiłek lub skorzystać z pomocy medycznej.

Dom Dla Bezdomnych Mężczyzn w Płocku mieści się przy ul. Sienkiewicza 54, prowadzi go Caritas we współpracy z MOPS. To jedyne takie miejsce w Płocku, gdzie bezdomni mogą nie tylko spać, ale i otrzymać 3 posiłki dziennie. - Na bezdomnych czeka u nas 50 miejsc. Jeżeli są silne mrozy, to nawet jak mamy komplet, nikogo nie odsyłamy. Z doświadczenia wiem, że zawsze miejsc wystarcza. Im chłodniej, tym coraz więcej osób przybywa - mówi ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor płockiej Caritas.

Pełna lista obiektów, które przyjmują bezdomnych, znajduje się na stronie internetowej: www.mazowieckie.pl, pod banerem - Pomoc dla bezdomnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama