Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na strunach wiary

Młodzież z pułtuskiej Państwowej Szkoły Muzycznej zagrała świąteczny koncert w parafii św. Józefa.

Kościół Św. Józefa  w Pułtusku rozbrzmiewał w niedzielę kolędami i pastorałkami, w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej  I-stopnia w Pułtusku. Orkiestra zagrała pod batutą  Zbigniewa Gołębia.  Piętnastoosobowa orkiestra dała koncert złożony z ośmiu kolęd i pastorałek.

Młodzież PSM prezentuje swoje umiejętności także w ciągu roku, dając kilka koncertów dla miasta m.in. z okazji Dni Mateusza. Swoimi występami  uświetniają zarówno wydarzenia kulturowe miasta, jak i religijne – uczestnicząc w oprawach Mszy Świętych.

Wspólne kolędowanie w parafii św. Józefa rozpoczęła Msza św., którą sprawował wikariusz, ks. Paweł Szymański.

- Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia wciąż się w nas tli. Narodzenie jeszcze trwa.  Bo kim dla mnie jest Jezus dzisiaj? Nie 2000 lat temu, ale dziś! Przychodzimy do Boga ukrytego w opłatku – w Najświętszym Sakramencie, który przyjmujemy w postaci komunii – mówił.

- Ten czas daje nam wyciszenie, oderwanie, wytchnienie – ale i siłę na najbliższy tydzień pracy. Przychodzisz tutaj, bo chcesz się z Nim spotkać, porozmawiać i trwać z Nim – akcentował ks. Szymański.

Partnerami wydarzenia była parafia św. Józefa oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Pułtusku, która za rok będzie obchodzić jubileusz 25 lat działalności. A już 26 stycznia odbędzie się koncert chóralny w wykonaniu uczniów PSM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama