Nowy numer 33/2018 Archiwum

Coś więcej niż konkurs

W Wyższym Seminarium Duchownym odbył się rejonowy etap konkursu papieskiego: "Jan Paweł II - droga człowieka".

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z rejonu płockiego. Młodzież rozwiązywała test zawierający 35 pytań otwartych oraz zamkniętych. Do etapu wojewódzkiego przejdą uczniowie, którzy uzyskali minimum 80 proc. punktów. Przewodniczącym komisji był Bogdan Sadowski, znany dziennikarz telewizyjny, od kilku lat diakon stały.

Po zakończeniu pisania testu, opowiedział uczestnikom konkursu o pełnionej przez niego posłudze zadaniach diakona stałego oraz podzielił się doświadczeniem pracy w telewizji. Bardzo ciekawe były jego wspomnienia o transmisjach telewizyjnych realizowanych w czasie pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Na zakończenie młodzież zwiedziła seminarium duchowne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma