Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z misyjną kolędą

W parafii Sulerzyż trwa akcja misyjnych kolędników, którzy chcą pomóc swym rówieśnikom z Konga.

Dzieci z ogniska misyjnego ze Szkoły Podstawowej im.11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie po raz dziewiąty uczestniczyli w akcji ”Kolędnicy Misyjni”. Tym razem mali misjonarze wcielili się w role Świętej Rodziny, aniołów, królów, pasterzy oraz Kongijczyków, dla których zbierali pieniądze, odwiedzili mieszkańców wioski Rydzewo. 16 małym misjonarzom sprzyjała pogoda, a mieszkańcy Rydzewa chętnie otwierali im drzwi swych domów. Po obejrzeniu przygotowanej scenki włączali się w śpiew kolęd i składali do puszki ofiary na misje. Małych kolędników częstowali słodyczami i gorącą herbatą. W ostatnim z domów kolędnicy policzyli zebrane pieniądze i dokonali sprawiedliwego podziału otrzymanych słodyczy.

- Zaangażowanie, wspólna modlitwa i przyniesione w darze zebrane ofiary są świadectwem, że los naszych rówieśników z innych krajów nie jest nam obojętny – mówią Julia Nowczyk i Monika Tarnowska z  I klasy Publicznego Gimnazjum w Gumowie.

- Bardzo się cieszę z postawy i zaangażowania dzieci w sprawy misji oraz otwartości i szczerości płynącej z wrażliwych serc tych małych misjonarzy – mówi Grażyna Kowalska, katechetka w Szkole Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma