Nowy numer 43/2020 Archiwum

Adopcyjna alternatywa

Jeśli myślisz o adopcji i pragniesz wychować dziecko, ta kampania jest dla ciebie. Ważne adresy, porady, świadectwa i informacje dotyczące adopcji udostępniają organizatorzy akcji „Aborcja? Adopcja! Dwie litery zmieniają wszystko!”.

Inicjatorzy kampanii niedawno ogłosili konkurs: trzeba ułożyć zdanie reklamowe z rymem do słowa - adopcja. Wystarczy napisać swoje pomysły w komentarzach na stronie www.facebook.com/duszpasterstwo.rodzin. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec stycznia. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone.

Kampania promująca adopcję ruszyła w grudniu. Jej pomysłodawcą jest ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego płockiej kurii oraz członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

- Wychodzimy do ludzi z pozytywnym przekazem, że adopcja jest ogromnym darem. Pragniemy pokazać ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, że jest inna możliwość, że można urodzić dziecko, oddać je do adopcji i uszczęśliwić te pary małżeńskie, które mają problem z poczęciem - mówił ks. Kamiński w rozmowie z „Gościem”. Tłumaczył jednocześnie, że celem kampanii jest utrwalanie i przypominanie ludziom, że jest alternatywa.

Dane dotyczące adopcji są optymistyczne - w ubiegłym roku zwiększyła się liczba ich w Polsce. Liczba adopcji wzrosła z 3315 w 2011 r. do 3486 w ubiegłym. W placówkach instytucjonalnych w 2011 r. było 24,7 tys. dzieci, zaś w 2012 r. - 20,5 tys. W rodzinach zastępczych w 2012 r. przebywało 66,9 tys. dzieci, a w 2012 r. - 58,1 tys.

- Jeśli zostałeś przez Boga obdarowany dzieckiem i z różnych przyczyn nie chcesz go przyjąć, jest wyjście, którym nie musi być aborcja i pozbycie się dziecka. Najpierw trzeba jednak podjąć decyzję o urodzeniu dziecka i oddaniu go do adopcji - zaznaczają organizatorzy diecezjalnej kampanii.

Najbliższe Oddziały Zamiejscowe Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego znajdują się w: Ciechanowie na ul. Orylskiej (tel. 23 673 56 09) oraz w Płocku na ul. Bielskiej 1.

Akcja „Aborcja? Adopcja!” trwa od 8 grudnia i potrwa do 25 marca. Cały czas można ją śledzić w internecie na stronach: www.facebook.com/duszpasterstwo.rodzin www.facebook.com/duszpasterski www.facebook.com/CPPMetanoia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama