Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szczególne prymicje

Ks. Piotr Błoński, wyświęcony na kapłana w Boże Narodzenie, dziękował za dar powołania i kapłaństwa w seminaryjnej kaplicy Dobrego Pasterza.

- Chcę wam powiedzieć, że jest pięknie po drugiej stronie ołtarza! – powiedział do swych kolegów- kleryków i seminaryjnych wychowawców ks. Piotr – najmłodszy kapłan diecezji płockiej, wyświęcony w minione Boże Narodzenie. Jest ciężko chory, ale, jak mówi – chce żyć pełnią życia, służyć i cierpieć w kapłaństwie.

- Nasza wiara zależy od miłości. To w prostych gestach, pomocy, wsparciu kryje się miłość i głęboka modlitwa. Módlmy się o miłość wzajemną między nami, bo często nam jej brakuje. Jeśli bardziej pokochamy bliźniego, to wtedy miłość zakryje wiele naszych grzechów – mówił w swej homilii ks. Błoński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma