GN 32/2018 Archiwum

Gwiazda puka do drzwi

Dzieci z Sierpca pomagają swym rówieśnikom z Konga. Trwa kolędowa akcja misyjna dzieci.

Kolejny raz dzieci z sierpeckiej fary wyruszyły do mieszkańców parafii w ramach akcji duszpasterskiej "Kolędnicy Misyjni”, która odbyła się pod hasłem ”Z kolędą w domu”. W tym roku dzieci zbierały datki na dofinansowanie ochrony życia i edukacji dla swoich rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga.

Mali kolędnicy zgromadzili się na Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele farnym w Sierpcu. Każdy z nich tradycyjnie był za kogoś przebrany. Była Święta Rodzina, aniołki, pastuszkowie i inne postaci, dzieci przygotowały również gwiazdy – symbol kolędników. Przed wyjściem na kolędowanie dzieci zostały uroczyście posłane przez kapłana. Opiekę nad nimi sprawowały katechetki Zofia Hołubicka i Aldona Tłusty oraz rodzice.

Dzieci w dwóch grupach, chodząc od domu do domu, przedstawiały bożonarodzeniową scenkę, która mówiła o sytuacji kongijskich dzieci. Następnie razem z domownikami śpiewały kolędy.

Zebrane ofiary zostaną przesłane na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, a słodycze i owoce zjedzą mali kolędnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma