GN 32/2018 Archiwum

Betlejem w Płocku

Zakończył się płocki konkurs plastyczny na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską, wykonaną wspólnie w rodzinie. W finale znalazło się 36 prac. Wszystkie będą niesione w czasie płockiego Orszaku Trzech Króli już w poniedziałek.

Po co taki konkurs? To okazja do wspólnego spędzania czasu przez rodziców z dziećmi, forma wychowania i przekazywania treści dotyczących naszej wiary - podkreślają członkowie jury konkursowego, które tworzą m.in. osoby reprezentujące płockie stowarzyszenia katolickie.

W ocenie biorą pod uwagę nie tylko technikę i staranność wykonania, ale i zawarte w pracy treści, np. akcenty rodzinne i misyjne.

- Zanim Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Płocka, ile dobrych rzeczy już się "zadzieje" wcześniej, dzięki takiemu konkursowi! - przekonuje Barbara Wątkowska z Akcji Katolickiej, członek jury.

Adresatami konkursu były płockie przedszkola i szkoły podstawowe. Tam odbyły się pierwsze eliminacje, w których każda placówka wyłoniła najlepszą pracę. W czasie OTK zostaną ogłoszone wyniki, a laureaci i wyróżnieni otrzymają nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy OTK.

- W niedzielę można będzie obejrzeć te prace na specjalnej wystawie w parafii św. Jadwigi Królowej, a w uroczystość Objawienia Pańskiego wszystkie gwiazdy będą niesione przez ich autorów w czasie orszaku – mówi s. Dominika Dudzik z Wydziału Katechetycznego kurii płockiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma