Nowy numer 43/2020 Archiwum

W święta urodził się ksiądz

Ks. Piotr Błoński, pochodzący z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, jest nowym kapłanem diecezji płockiej. Święcenia kapłańskie przyjął w Boże Narodzenie z rąk bp. Piotra Libery.

Miejscem uroczystej liturgii święceń była kaplica pw. św. Stanisława Kostki w Wyższym Seminarium Duchownym. Bp Piotr Libera włożył ręce na ks. Piotra Błońskiego, który zmaga się z ciężką chorobą.

- Boże Narodzenie dokonało się w kruchości, w niepewności, w strachu... W kruchości ciała rodzisz się, Piotrze, do kapłaństwa... Zdałeś, wciąż zdajesz swoim cierpieniem, swoim stylem przeżywania cierpienia, wszystkie brakujące ci jeszcze egzaminy. (…) Pragnę, Piotrze, abyś - jeśli taka będzie święta wola Boża - usłużył ludowi Bożemu swoim kapłaństwem przy ołtarzu, w konfesjonale, tam, gdzie będziesz mógł, (…) abyś pracował swoim cierpieniem po kapłańsku – mówił w kazaniu biskup płocki. I dodał na koniec: - Kościół, udzielając ci z wielką radością święceń kapłańskich - przytula cię dzisiaj jak najgoręcej do swego serca.

Ks. Piotr Błoński został mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama