GN 43/2020 Archiwum

"Ostatnie wezwanie" w Przasnyszu

Pierwsza w diecezji płockiej projekcja filmu Macieja Bodasińskiego o objawieniach maryjnych w Medjugorie odbyła się w przasnyskiej farze.

- Ten film jest tylko pretekstem. Tak naprawdę chcieliśmy was zaprosić na spotkanie z Maryją - przywitał widzów zgromadzonych w przasnyskiej farze reżyser Maciej Bodasiński podczas pokazu najnowszego dokumentu ”Ostatnie wezwanie”. Główną bohaterką zrealizowanego wspólnie z Lechem Dokowiczem filmu jest Matka Boża, ukazana w perspektywie objawień w Medjugorie. (Obszerny wywiad z twórcami filmu można przeczytać w ”Gościu Niedzielnym” z 1.12. 2013 r.) Przasnyska projekcja „Ostatniego wezwania” miała miejsce niespełna trzy tygodnie po jego premierze i była pierwszą projekcją filmu w naszej diecezji.

Reżyser opowiedział o doświadczaniu wiary w swoim życiu i o szczególnej roli Maryi. Zwrócił się też do przybyłych ze słowami zachęty, aby byli niejako wojownikami Maryi o zbawienie innych, a nie jedynie widzami w tej walce. Obecni w kościele odmówili wspólnie ”Akt osobistego ofiarowania się Matce Bożej Niepokalanej”. Projekcja odbyła się dzięki wsparciu Fundacji SCALAM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama