Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wigilia w KSM

W Sońsku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz pierwszy przeżywało spotkanie opłatkowe.

Prawie 60 osób wzięło udział w zorganizowanej po raz pierwszy diecezjalnej wigilii KSM, która odbyła się w Sońsku. Spotkanie zorganizował Zarząd diecezjalny oraz oddział przy parafii świętych Wita, Modesta i Krescencji.

Młodzież spotkała się w kościele parafialnym na Mszy św., natomiast spotkanie opłatkowe miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. Tam zapalono świecę, odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, śpiewano kolędy i dzielono się opłatkiem. Nie zabrakło też poczęstunku, zabaw integracyjnych i rozmów. Na diecezjalnej wigilii KSM pojawili się członkowie oddziałów KSM z Sońska, Pułtuska-Popław, Pułtuska-Bazyliki, Płońska, Przewodowa, Zielonej, Strzegowa i Gzów. Obecny był asystent diecezjalny KSM - ks. Krzysztof Jończyk.

Pozytywnym zaskoczeniem dla organizatorów było bardzo duże zainteresowanie KSM-owiczów organizowanym po raz pierwszy spotkaniem opłatkowym dla KSM całej diecezji. - Niektórzy mieli spory kawałek do przejechania, a mimo różnych trudności znaleźli sobie transport. Bardzo miłe jest też to, że wśród tylu przedświątecznych prac i obowiązków młodzi ludzie znaleźli czas, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu - powiedziała Małgorzata Roman z zarządu diecezjalnego KSM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma