Nowy numer 24/2021 Archiwum

Akcja w akcji

Wieczerza wigilijna dla osób starszych, samotnych i chorych stała się już tradycją w parafii św. Krzyża w Płocku na Podolszycach.

Ta wigilia to piękna tradycja świętokrzyskiej parafii.   Ta wigilia to piękna tradycja świętokrzyskiej parafii.
Archiwum Krzysztofa Rybackiego
Już po raz 14. członkowie Akcji Katolickiej działający przy tutejszej parafii zorganizowali taką wigilię. W tym roku do wigilijnego stołu zaproszono też samotne matki, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyło w sumie około 120 osób. Mszę św. dla wszystkich odprawił ks. Mirosław Wółkiewicz; modlono się szczególnie w intencji tych, którzy mają ciężko sytuację życiową, oraz za matki samotnie wychowujące dzieci.

Sama wieczerza wigilijna odbyła się w stołówce Gimnazjum nr 8, gdzie organizatorzy przygotowali bogato zastawione stoły w potrawy wigilijne, ciasta, słodycze, napoje i owoce.

Na początku ks. Mirosław złożył życzenia w imieniu duszpasterzy tej parafii. Z kolei prezes parafialnego koła AK Barbara Ambroziewicz podziękowała wszystkim za przybycie, a także ofiarodawcom i sponsorom, bez których ta wieczerza nie mogłaby się odbyć.

Z zebranymi opłatkiem przełamali się radni osiedla Zielony Jar i Podolszyce Północ, a chór parafialny zaintonował kolędy. Największą radość organizatorom sprawiły uśmiechy na twarzach dzieci, które otrzymały świąteczne paczki ze słodyczami oraz podziękowania uczestników Wigilii.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama